Ferace

Yeni Yılda Tercih Edebileceğiniz Ferace Modelleri

By  | 

Son zamanlarda  moda sektöründe büyük öneme sahip olan feraceler, yenilenen modern çizgilerin birleşimiyle ön plana çıkmaları, her mevsim rahatlıkla kullanılabilecek formda olmaları ve çeşitli renk seçenekleriyle tesettürlü kadınların gözdesi oldular. Yeni yılla birlikte yenilenmeye başlayan tasarımlar arasında tüm kadınların kendi zevk ve tercihlerine uygun bir model satın alabilmesi mümkündür. Tek parça halinde satışa sunulan feraceler her cebe uygun fiyatlarla alınabilirken, karlı yağmurlu soğuk kış günlerinde yapılacak kombinlerle beraber gidilecek bütün ortamlarda şık olmayı kesinleştireceklerdir. Özellikle bebe ve fırfırlı yakalar ön plandadır. Öte yandan yeni sezonda oval, kum saati ya da armut vücut tipi gibi tüm vücut hatlarına uyacak feraceler tasarlanıyor olması  bütün kadınların istedikleri modele erişmelerini daha kolay hale getiriyor.

Yeni Yıla Yeni Feraceler İle Başlayın

Kollara ve göğüs bölümüne eklenen zarif nakış alternatifleri ve sadelikten yana olan kadınlara göre hazırlanmış bilek ve kol bölümlerindeki nakışlarla yenilenen feraceler, hoş  bir görünüm yaratmalarının yanı sıra bireysel zevklere bağlı olarak istenilen çoğu modelin bulunmasını  kolaylaştırıyor. Ayak bileklerine kadar inen ya da daha kısa ferace modelleri,

 pileli eteklerle birlikle satışa sunuluyor. Ayrıca farklı olarak etek ve kol uçlarına eklenen güpürlü tasarımlar bu yıl öne çıkıyor. Tasarımlara eklenen danteller şık görüntü vermelerinin yanında her mevsim istenilen her yere uygunluklarını bir kez daha gösteriyorlar.

Spor ferace modelleri spor şıklık yakalamak isteyen kadınlar için doğru tercih olacaktır. Üstelik topuklu ayakkabı giymek gibi bir zorunlulukta yoktur. Babet, sandelet, terlik ya da herhangi düz bir ayakkabı feracenin altından sırıtmayacaktır. Salaş ve dökümlü modeller balık etli ya da zayıf kadınlar için kurtarıcıdır. Hem kusurları gizler hem de vücut hatlarını belli etmeyeceklerinden gün boyu rahatlık bu modellerde garantidir. Retrove romantik giyim tarzını benimseyenler güpürlü, dantelli, eskitme feraceler bulma konusunda sıkıntıya düşmemekle beraber kendi zevklerine uygun modellere ratlayacaklardır. Kış aylarında kansızlık problemi yaşayanlar, ya da hiçbir rahatsızlığı olmamasına rağmen aşırı üşüyenler kalın pamuklu kumaşlardan üretilmiş modellere yönelebilirler. Yaz aylarında ise serin tutacak kumaşlardan dikilmiş tasarımlar artık her mağazada stoklandı. Modellerin tasarımlarında  kolay kırışmayan kumaşlar tercih edilmeye başlanması  ütünün her yıkama sonrası  kullanılmaması  açısından kadınlara sunulan bir diğer artı özelliktir.

Rengarenk Feraceler İle Şıklığı Yakalayın

Tek yenilik kumaşlar ya da eklenen nakışlarda değil. Renk renk ferace bulmak artık yeni modellerle beraber çok daha kolay. Sonbaharda toprak tonları, haki, hardal sarısı, koyu kırmızı,  gece mavisi gibi koyu tonların ağırlıklı olduğu feraceleri  tercih edenler aradıklarını bulmakta asla zorlanmayacaklar. Siyah renk kış aylarında seçenek olduğu gibi yaz aylarında da seçenek olarak tercih edilebilir. Çünkü güneş ışığının vurması açık renk giyildiğinde insanları

n vücutlarını belli ediyor. Bunun önüne geçmek için siyah ferace satın alınması daha doğru olacaktır. Taş, fermuar, boncuk ve  kemerlerle bezenmiş bu renk feraceler yeniliklerden bir diğeridir. Cıvıl cıvıl ruha sahip kadınlar hem renkli hem de çiçekli feracelere daha kolay ulaşmaları mümkün.. Özel davetlere çokça katılan, resmi görevlerde bulunan kadınlar için de daha zarif ve asil modeller mevcuttur. Bu modeller boncuk ve taş gibi aksesuarlarla aşırı olarak bezenmezler. Daha ziyade ufak dokunuşlarla ciddi ortamlara uygun olarak tasarlanmışlardır. Rengi atmayan ve kir tutmayan kumaşlar tesettür giyimde ferace alanında kullanılmaya başlanmıştır. Bu sayede sürekli yıkanarak kıyafetin yıpranma payının en aza indirgenmesi ekonomik ferahlık açısından bir avantajdır.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir