Ferace

Tesettürde Tamamlayıcı Tasarımlar: Ferace

By  | 

Ferace tasarımları tesettür giyimi tercih eden kadınlara hitap eden kıyafet modelleri olarak görülmektedir. Her zevke ve her yaşa hitap eden ferace tasarımları içerisinde fazlasıyla farklı model görülebilmekte ve her türlü giyime de bu sayede uygunluk göstermesiyle bilinmektedir. Hoş bir görüntü sağlamasının yanı sıra rahatlığıyla da ön plana çıkmakta olan feraceler; dört mevsim giyilebilecek olan kıyafet biçimleri olarak tanımlanmaktadır. Tek parçalık bir tesettür kıyafet türü olarak görülen ferace modelleri iç kısma giyilen kıyafetleri göstermediğinden dolayı da beğeni toplamaktadır.

Feracelerde Renk Seçimi

Ferace tasarımları sürekli olarak giyilmesi muhtemel olan tesettür giyim modelleri olarak ifade edildiğinden dolayı farklı mevsimlerde farklı kesim ve değişik renklerde de ilgi görebilmektedir. Yaz aylarında tercih edilecek olan ferace modelleri genel olarak açık renklerde kullanılmaktadır. Aynı zamanda da bol bir kesimde olmasına özen gösterilerek; kol bölgeleri de yarasa kol olarak adlandırılan biçimde yer almaktadır. kadınların rahat bir biçimde hareket etmelerini sağlayıp, aynı zamanda da yaz aylarında ferah bir görüntü çizmelerinde de ön planda yer alabilmektedir.

Feraceler kış aylarında da tercih edilerek; bu dönemlerde genel olarak donuk ve soğuk renklere dayalı bir yönelim ortaya çıkabilmektedir. Oldukça sade bir görüntü çizerek kombinlerin tamamlayıcı parçası konumunda yer alan feracelerin kadınların tesettür kombinlerini meydana getirmeleri aşamasında da önemli bir noktada yer almaktadır. Gündelik hayatta ya da özel bir günde giyilebilecek türde olan feraceler değişik modelleri ile her kesime de hitap edebilecek kıyafet modelleri olarak adlandırılmaktadır.

Ferace Modelleri

Ferace modellerinin 4 mevsimde de giyilecek olan tasarımları sade olmalarının yanı sıra farklı farklı detayları da içerisinde barındırarak son derecede hoş bir model olarak da gözlemlenebilmektedir. Taş, dantel, işlemeler, kemer, püskül, süet ve deri gibi detaylar herhangi bir ferace modeli içerisinde yer alarak oldukça özel tasarımlar olarak adından söz ettirebilmektedir. Bu tip detayları içeren ferace modelleri, kadınların kombinlerini tamamlayarak daha hoş bir görüntü yakalanması noktasında ideal olarak görülmekte ve her kadın tarafından kullanılmaya da özen gösterilmektedir.

 

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir