Eşarp

TESETTÜR BONE NEDİR?

By  | 

Tasarım olarak tesettür boneler, gündelik kullandığınız şal ve eşarpların aksine tesettürlü kadınların en pratik kurtarıcısıdır. Özellikle kaygan kumaşlı eşarp ve şallarınız gibi başınızı örterken uzun süre vakit harcamanızı gerektirmez, örtüyü sabitleyici iğneye ihtiyaç kalmadan gün boyu başınıza geçirdiğiniz andan itibaren biçimini korur.

Tesettür giyimin vazgeçilmez parçası tesettür boneler, tesettürlü kadınlara hem kolaylık hem de şıklık sağlamakta. Tesettür boneler, günlük yaşamda pratik ve kullanışlı olması nedeniyle tesettürlü kadınların tercihleri arasında yer alıyor.

Başörtüsü yerine tercih edilen tesettür boneler, her geçen gün hızla değişik bağlama şeklilleri, farklı tasarımlar ile karşımıza çıkmaktadır. Geniş renk paleti ve model çeşitliliğine sahip olan bone şallar ile ‘şalımı düzgün yapamıyorum’ diyen pek çok tesettürlü kadının imdadına yetişerek şal eşarp bağlama sorununu ortadan kaldırmaktadır.

Başörtüsü altında saçların açılmaması ve eşarbın kaymaması için kullanılan bone; bağlı, bağsız, dantelli gibi çeşitlere sahip olup, zaman içerisinde başörtüsü takmadan da kullanılabilir tasarıma ulaşmıştır.

TASARIM OLARAK TESETTÜR BONE (KULLANIM ŞEKİLLERİ):

Klasik Bağlı Bone: Arka kısımda bulunan iki adet bağcık sayesinde kolayca bağlanabilmektedir. Klasik bağlı boneler iç bone olarak tasarlanmış olduğundan, üzerine başörtüsü takılmalıdır.

Bağsız Bone: Bağsız bonelerin bağcığa ihtiyaç duymayan lastikli yapısı kullanım kolaylığı sağlar.Tasarım olarak fiyonklu, büzgülü ve örgülü modeller farklı tarzlara hitap eder, bağsız boneleri günlük hayatta ve plajlarda tercih edebilirsiniz.

Dantelli bone: Dantelli boneler genelde özel davetlerde kullanılan çeşitlerdir.Kullanım olarak dantelli boneleri düz bir tül şal ile destekleyebilir şık bir görünüme sahip olabilirsiniz.

Bone şal: Başa kolayca geçirilmesiyle ve boyunlu yapısıyla öne çıkmaktadır. Bone şallar hem bone hem de şalı bir arada bulunduran çeşitlerdir. Bazıları kendiliğinden mıknatıslı ve çıtçıtlı yapıya, bazıları ise pul işlemeye veya sade tasarıma sahip olan bone şallar özel günlerde ve gündelik yaşantıda rahatça kullanılabilmektedir.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir